Karla Šrubařová si z mistrovství Evropy přivezla 3 medaile

Ve dnech 15. až 22. dubna 2024 se ve slovinském Koperu konalo mistrovství Evropy v taekwondu ITF. Trenéři české státní reprezentace nominovali také Ostravačku Karlu Šrubařovou, a to ve dvou disciplínách –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ sportovní boj do 57 kg a speciální přerážecí techniky. Pro Karlu to sice byl již čtvrtý evropský šampionát, ale poprvé se na něm představila v kategorii seniorek. I tak se však stala součástí ženského týmu a dopomohla k cenným kovům. Ale hezky popořádku…

Přestože jdou v Karlině sportovním boji vidět velké pokroky, bohužel na této soutěži nedokázala postoupit ze základní skupiny. V ní narazila na kvalitní soupeřky z Řecka a Estonska. S oběma sice již v minulosti zápasila, ale ani jedna Karle bohužel nedovolila vyhrát.

Spravení chuti se však konalo ve speciálních přerážecích technikách. Ještě do loňského roku, kdy byla Karla starší juniorkou, se jí v této sportovní disciplíně příliš nedařilo. Se vstupem do nové věkové kategorie ale jako by přišla i nová energie. Díky tréninkům a píli se Karle podařilo vyskákat stříbrnou medaili.

Své skokanské zkušenosti Karla využila také v týmu, kde ve speciálních technikách přispěla opět ke stříbrné medaili. Svou sbírku medailí rozšířila i o bronz z týmových technických sestav.

Máme všichni velkou radost, že se Karle na mistrovství Evropy zase dařilo, a to ještě ke všemu mezi staršími, zkušenějšími závodnicemi.

Česká republika na tomto mistrovství získala 15 zlatých, 18 stříbrných a 30 bronzových medailí a skončila na celkovém 4. místě hned za Řeckem, Ukrajinou a Bulharskem.