Czech Open 2024 v taekwondu ITF

První březnový víkend (1.–3. 3. 2024, Praha) patřil největší soutěži pořádané Českým svazem taekwon-do ITF, a to mezinárodnímu Czech Openu – Memoriálu Marka Lazora. Na ten se letos sjelo 396 závodníků z 41 klubů z 13 zemí (Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká republika, Estonsko, Maďarsko, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Ukrajina), konkurence tak byla přímo obrovská. Čeští reprezentanti měli navíc tuto soutěž povinnou, aby si otestovali svou formu před květnovým mistrovstvím Evropy (Koper, Slovinsko).

Ostravu vyjelo reprezentovat 5 členů, kteří zastoupili věkové kategorie starších žáků, starších juniorek, seniorek a seniorů. I v tomto malém počtu posbírali pár medailí. Co je ale hlavní, že naši závodníci předvedli hezké a úctyhodné výkony, kdy si i proti zkušenějším soupeřům s vyššími technickými stupni vedli velmi dobře.

Odměnou nám byl v sobotu odpoledne hotelový bazén, kde jsme si mohli vychutnat masážní trysky, parní lázeň nebo jen zkrátka relax v příjemně teplé vodě.

Medailová umístění:

1. místo – David Krupa (technické sestavy),

2. místo – David Krupa (speciální přerážecí techniky),

2. místo – Karla Šrubařová (speciální přerážecí techniky),

3. místo – David Krupa (sportovní boj do 40 kg),

3. místo – Karla Šrubařová (sportovní boj do 57 kg),

3. místo – Anna Křivová (technické sestavy),

3. místo – Martin Svoboda (sportovní boj do 92 kg).

Gratulujeme.

Robin Talacek
trenér Školy taekwon-do ITF Ostrava

122 fotografií