2. kolo testování středisek talentované mládeže v taekwondu ITF

O víkendu 13. – 14. října 2018 se ve sportovním centru ČUS v Nymburce uskutečnilo letošní 2. setkání středisek talentované mládeže. Celkově se sjelo ve sportovním centru rekordních 228 nominovaných členů všech pěti středisek talentované mládeže (Praha 1, Praha 2, jižní Čechy, Jižní Morava a severní Morava).

Neuvěřitelných 104 talentů zde přivezlo jen samo STM Praha 2. To mělo za úkol obhájit těsné vítězství z prvního kola, které se konalo v červnu Brně a udržet tak své prvenství z roku 2017. Nebylo pochyb, že svůj náskok před 44 severomoravskými bojovníky udrží. Hned po registraci, zvážení a obědě začalo testování žáků. Mladší žáci a žákyně a starší žáci a žákyně začali týmovými sestavami a postupně se předvedli i v boji a speciálních technikách. Nakonec se skončilo dříve, než bylo uvedeno v propozicích, a tak se po večeři mohlo jít na velice zajímavý program.

Už tradičně proběhla tisková konference s letošními úspěšnými reprezentantkami a trenéry reprezentace vedená prezidentem svazu Markem Lazorem. Členům STM byl také exkluzivně, ještě před televizní premiérou, puštěn dokument o mistrovství světa 2018 v taekwondu ITF, které se uskutečnilo koncem srpna v běloruském Minsku.

V neděli přišli na řadu mladší i starší junioři a juniorky. Opět byly týmy jednotlivých středisek doplněny o reprezentanty, a tak jsme mohli vidět některé velice zajímavé zápasy. Junioři byli ještě navíc motivováni slovy trenérů reprezentace, kteří na sobotní konferenci ohlásili, že budou dobírat více nových reprezentantů. Díky výborné práci rozhodčích se celá neděle držela harmonogramu, a ještě něco málo před plánovaným časem se mohlo začít předávat poháry.

Nejúspěšnější jednotlivci 2. kola setkání STM:
Mladší žák: Hložek Radim, STM severní Morava
Mladší žákyně: Trčková Eliška, STM jižní Morava
Starší žák: Pavelek Lukáš, STM severní Morava
Starší žákyně: Kaprálová Nikola, STM jižní Čechy
Mladší junior: Zachrdla Jan, STM Praha 1
Mladší juniorka: Rožboudová Veronika, STM jižní Čechy
Starší junior: Kučera Filip, STM Praha 1
Starší juniorka: Švábenská Jana, STM jižní Morava

Konečné pořadí středisek v roce 2018:
1. STM Praha 2, (57 zlatých, 57 stříbrných a 92 bronzových medailí)
2. STM severní Morava (45 – 42 – 51)
3. STM jižní Čechy, (28 – 14 – 27)

Všechny výsledky z tohoto setkání se započítávají do Žebříčku Českého svazu Taekwon-Do ITF za rok 2018. Za hladký průběh soutěže děkuji za odvedenou práci všem rozhodčím, organizátorům, ale i koučům a samotným závodníkům.

Kamil Šamal
vedoucí soutěžního oddělení

123 fotografiíPropoziceVýsledky