1. celorepublikové testování členů STM 2019 v taekwondu ITF

8. – 9.6.2019, Ostrava

Druhý červnový víkend 8. až 9. 6. 2019 se atletická hala v Ostravě zaplnila závodníky středisek talentované mládeže Českého svazu ITF. Probíhalo, zde 1. kolo testování, kterého se zúčastnilo 255 talentů z celé ČR, soutěž byla určena pro žákovské a juniorské skupiny. V sobotu dopoledne proběhla registrace, převážení, porady rozhodčích a koučů a následně začala soutěž mladších i starších žáků a žákyň, jak v individuálních kategoriích, tak i těch týmových. Neděle pak patřila mladším a starším juniorům a juniorkám.

Naše středisko STM SM, reprezentovalo celkem 41 závodníků z Ostravy, Opavy, Frýdku-Místku a Karviné, a i když to tak po prvním soutěžním dni nevypadalo, podařilo se nám získat krásné 2. místo se ztrátou 10 zlatých medailí. K tomuto umístění přispěli i naši svěřenci, konkrétně v těchto individuálních kategoriích:

Klára Tomašovská – 3. místo, technické sestavy 6.-5. kup, starší žákyně
Radim Hložek – 2. místo matsogi do 40 kg, starší žáci
Ondřej Křižánek – 3. místo matsogi do 55 kg, starší žáci
Karla Šrubařová – 1. místo, technické sestavy 4.-3. kup, 2. místo matsogi do 50 kg, mladší juniorky

Nesmíme opomenout také medaile z týmů, Radim a Ondra byli součástí týmu starších žáků a vybojovali 2. místo v technických sestavách, tukgi a 3. místo ve sportovním boji.

V našem týmu mladších žákyň byly pouze 3 závodnice, ale i přesto se jim v čele s Lindou Šrubařovou povedlo získat 1. místo ve speciálních technikách. A želízkem v ohni se stal tým mladších juniorek, které nedaly nikomu šanci a zlaté medaile si odnesly ze všech 3 disciplín, technických sestav, tukgi i matsogi.

Všem chceme za trenéry poděkovat a přejeme, aby jejich výsledky v druhém kole, které se bude konat v říjnu v Nymburce, byly ještě lepší a naše středisko tak dosáhlo opět svého prvenství.