1. celorepublikové setkání talentované mládeže 2017 v taekwondu ITF

O víkendu 13. – 14. 5. 2017 se v Ostravě uskutečnilo letošní první setkání středisek talentované mládeže. Celkem 178 bojovníků do 18 let z pěti středisek se v sobotu po registraci, ubytování na hotelu a obědě přesunulo do haly, kde začal doprovodný program.

Děti se rozdělily podle věku na mladší žáky a žákyně, starší žáky a žákyně a na juniorky a juniory. V těchto velkých skupinách postupně prošly 6 připravených stanovišť.

Dvakrát souboj s pěnovými tyčemi, dvakrát kopy na rychlost, technické sestavy a speciální přerážecí technika nopi chagi. Na každém stanovišti si mládež vyzkoušela disciplíny, které na severní Moravě používají při soutěžích Ippon Cup a Moravia OPEN pro držitele nižších pásů nebo pro nejmenší děti.

Každý z nich si za odměnu odnesl hned několik hracích kartiček s motivy taekwonda, na kterých mohly vidět v doboku mimozemšťany, zvířátka, děti z různých států nebo roboty. Bohužel už nevyzkoušely způsoby, jak se dají kartičky využít při tréninku nebo jak si s nimi prostě jenom hrát.

Po třetí hodině se už rozjela soutěž pro žáky. Poprvé se bez zahraniční účasti utkaly mezi sebou naše nejmenší děti. Mladší žáci Prahy 2 a severní Moravy se dokonce postavili proti sobě i v historicky prvním souboji v týmových sestavách. Ten vyhrály děti z hlavního města.

Postupně se rozjely všechny disciplíny a díky dobré práci rozhodčích se před sedmou hodinou mohlo vyhlašovat nejlepší jednotlivci, kterými se v mladších žácích stali Adam Dvorský (STM JM) a Eliška Trčková (STM JM), ve starších žácích pak Ondřej Faltýn (STM P2) a Magdaléna Koubková (STM P2).

V neděli přišli na testování všichni junioři. Tradičně se začalo technickými sestavami týmů. Sestavy se stihly velice brzy, a tak si rozhodčí užili zaslouženou přestávku před matsogi.

Letos se na setkání středisek mohlo představit ještě více členů sportovní juniorské reprezentace ČR. I díky tomu jsme viděli spoustu kvalitních výkonů a kdo ví, kam tato změna povede.

Dnes už tradičně probíhala disciplína speciální přerážecí techniky (tukgi) během disciplín technické sestavy (tul) a sportovní boj (matsogi), a tak se už ve 13:30 vyhlašovali nejlepší jednotlivci a průběžné pořadí samotných středisek. Nejúspěšnějšími juniory byli na tomto testování vyhlášeni Veronika Rožboudová (STM JČ) a Jakub Tvardek (STM SM).

V průběžném pořadí středisek v roce 2017 se na první místo dostalo STM Praha 2, před STM severní Morava a STM jižní Morava.

Všechny výsledky z tohoto setkání se započítávají do nově vytvořeného Žebříčku Českého svazu Taekwon-Do ITF 2017 (Top ten liga).

Za hladký průběh soutěže děkuji za dovedenou práci všem rozhodčím, organizátorům, ale i koučům a samotným závodníkům.

Letošní druhé setkání všech středisek talentované mládeže se pak uskuteční 14. – 15. října 2017 ve sportovním centru ČUS v Nymburce.

Kamil Šamal

trenér STM SM

101 fotografiíPropoziceVýsledky