Slavnostní vyhlášení celoročního žebříčku Českého svazu taekwon-do ITF za rok 2019

V sobotu 29. února 2020, v rámci mezinárodní soutěže Czech Open, proběhlo v Nymburku slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších závodníků za rok 2019.

V loňském roce jsme se závodů poctivě účastnili. Kromě již tradičních soutěží naši závodníci vůbec poprvé absolvovali Sonkal Open a Ataxon taekwon-do Open. I díky těmto závodům se v celoročním žebříčku Českého svazu taekwon-do ITF umístili na horních příčkách.

Největší napětí jsme až do posledních závodů zaznamenávali v kategorii mladších juniorek. Karla Šrubařová společně s karvinskou Annou Marií Tvrdíkovou sváděly boj o 1. místo a zároveň o titul nejúspěšnější mladší juniorka. Nakonec obě dvě dívky dosáhly stejného počtu bodů. V tomto případě rozhodl počet zlatých medailí, kterých měla Karla bohužel méně. Vzhledem k těmto pravidlům tak Karla obsadila celkové 2. místo.

Mezi staršími žáky jsme pozorovali Radima Hložka, který v této věkové kategorii soutěžil loni poprvé. Ti, kteří sledují výsledky jednotlivých soutěží, ví, že se na listopadovém mistrovství České republiky stal nejúspěšnějším závodníkem a nominoval se na mistrovství Evropy v technických sestavách i sportovním boji. V nové věkové kategorii tak nezůstal úplně pozadu, za což v celoročním žebříčku obsadil krásné 4. místo.

Poslední závodnice Tereza Hanzlíková obsadila 10. místo v kategorii starších žákyň. Za důležité považujeme zmínit, že Tereza v první polovině roku soutěžila za Školu taekwon-do ITF Karviná, v druhé půli pak přestoupila do Ostravy.

Všichni naši mladší junioři a juniorky se zasadili o to, že se Škola taekwon-do ITF Ostrava v této kategorii umístila na 3. místě.

A nakonec v součtu všech bodů z jednotlivých disciplín a věkových kategorií se naše škola umístila na hezkém 11. místě.

Všem gratulujeme a držíme palce v nové soutěžní sezóně.