Mistrovství České republiky 2018 barevných pásků v taekwondu ITF

O víkendu 11. až 13.5.2018 se hrstka našich členů vydala reprezentovat školu IL DONG Ostrava na Mistrovství České republiky barevných pásků v taekwodnu ITF 2018 v Nymburce. Tyto závody byly trošku netradiční, protože byly pořádány pouze pro barevné pásky, a to již od 10. kupů, až po ty nejvyšší žákovské stupně, 1. kupy. Držitele černých pásků toto mistrovství čeká na podzim letošního roku, uvidíme, zda budeme mít zastoupení mezi závodníky i tam.

Sobotní ráno začalo velmi dobře, hned mezi prvními kategoriemi jsme byli velmi úspěšní a podařilo se získat první medaile našemu zástupci mladších žáků, Radimu Hložkovi, který je na stupni vítězů „skoro jako doma.“ Radim se oproti poslednímu MČR (kdy získal 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili) posunul až na vrchol, po tom co vyhrál všechny své disciplíny a získal 3 zlata (technické sestavy, t-ki a sportovní boj).

V kategorii starších žáků jsme měli závodníků více, svou první velkou soutěž si přijeli vyzkoušet Tobiáš Lichnovský, Lukáš Hurník a Barbora Staniševská, těm se bohužel nepovedlo ve svých disciplínách prosadit a bohužel tak na vítězné příčky nedosáhli. I přesto si, ale zaslouží velkou pochvalu, neboť jejich technické sestavy i speciální techniky byly jedny z nejvíce obsazených disciplín, tudíž probojovat se až na přední příčky bylo velmi obtížné.

Dalšími zástupci byli Ondřej Křižánek, kterému se dařilo o něco více a získal tak 3. místo ve sportovním boji do 44 kg. V neposlední řadě Dan Stadtherr, který si vyzkoušel své první závody s modrým páskem a povedlo se mu probojovat v technických sestavách až do finále, kde bohužel prohrál se zkušeným závodníkem, ale můžeme mu tedy pogratulovat k velmi pěknému 2. místu.

Velkou posilou na těchto závodech byla i Karla Šrubařová, které se na tomto mistrovství také velmi dařilo, nejprve získala zlatou medaili v technických sestavách, následně i z matsogi a po tom, co se jako jediná nominovala ve speciálních přerážecích technikách, čekalo ji přebírání zlaté medaile potřetí.

Kolem 14 hodiny proběhlo ještě vyhlášení nejúspěšnějších jednotlivců tohoto dne, kde si své poháry převzali dva výše zmíněni Kája Šrubařová a Radim Hložek.

Po prvním soutěžním dni tedy se tedy Ostrava po zisku 6 zlatých, 1 stříbrné a 1 bronzové medaile zapsala na 3. příčku celkového umístění, což jsme následně s dětmi oslavili rychlými špunty, procházkou po Nymburku a výbornou zmrzlinou. V neděli proběhlo pokračování soutěže, jednalo se však o juniorské kategorie, kde jsme měli zastoupení ještě menší než v sobotu. Naší jediné juniorské závodnici Kláře Pyšové se povedlo ulovit ještě jeden cenný kov z technických sestav a to bronzovou medaili.

Na závěr soutěžního dne došlo k vyhlášení nejúspěšnějších škol, kde jsme se tedy s celkovým ziskem 6 zlatých, 1 stříbrné a 2 bronzových medailí posunuli na krásné celkové 4. místo. Musíme ještě dodat, že školy, které se umístily v žebříčku před námi, disponovali o dost více závodníky, takže pro nás toto umístění není žádným zklamáním, naopak, jsme nadšeni a velmi se těšíme na chvíli, kdy pojedeme v hojnějším počtu závodníků a snad se s pohárem dostane i na nás.

Všem závodníkům velmi gratulujeme a děkujeme za jejich snahu a úspěchy.