Karla Šrubařová si z mistrovství Evropy odvezla 3 medaile

Ve dnech 17. až 24. dubna 2023 se v italském Jesolu uskutečnilo mistrovství Evropy v taekwondu ITF. Této prestižní soutěže se zúčastnila také členka naší školy Karla Šrubařová, pro kterou to byla již třetí zkušenost na akci těchto rozměrů.

Karla kromě tvrdé přípravy měla před sebou také náročný úkol, a to obhájit prvenství a titul mistryně Evropy v technických sestavách z loňského roku. Vše se dařilo a Karla postoupila až do samého finále, kde bohužel nestačila na závodnici z Ukrajiny. I tak si ale z technických sestav vysloužila krásnou stříbrnou medaili.

Druhou disciplínou, do které Karlu reprezentační trenéři nominovali, byl sportovní boj do 58 kilogramů. V základní skupině porazila soupeřky z Anglie, Ukrajiny a Slovinska a mohla se těšit z postupu do čtvrtfinále, kde zdolala závodnici z Chorvatska. Vítěznou šňůru ji přetrhla až Řekyně v semifinále. Odměnou za skvělé zápasy jí tak byla bronzová medaile.

Karla byla také součástí šestičlenného dívčího juniorského týmu. Tomu se podařilo společnými silami vybojovat 3. místo v technických sestavách.

Zpět do Ostravy si tak Karla odvezla jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile, což považujeme za velice krásný výsledek.

Díky skvělým výkonům všech českých reprezentantů se Česká republika umístila na celkovém 3. místě hned za nedostižným Řeckem a Ukrajinou.