Ippon Cup 2018 aneb Mistrovství Evropy tak trochu jinak

Již tradičně se před každoročním mistrovstvím Evropy v taekwondu ITF (letos v estonském Tallinnu) uskutečnila soutěž pro nejmenší závodníky IPPON Cup aneb mistrovství Evropy tak trochu jinak. V sobotu 21. dubna 2018 se proto do sportovní haly v Ostravě-Dubině vydalo 19 žáků a žákyň našeho oddílu IL Dong Ostrava, aby zde získali zkušenosti, bojovali a pokud možno se snažili společnými silami obhájit celkové 3. místo z loňského roku. Dopoledne se na tatami představili závodníci v kategoriích mladší žáci, žáčci a speciální kategorii pro nejmenší – ninja.

Přehled vybojovaných medailí a umístění:

Radim Hložek, 1. místo (technické sestavy, sportovní boj, speciální techniky) + pohár pro nejúspěšnějšího mladšího žáka
Markéta Tomašovská, 1. místo (technické sestavy), 2. místo (kopy na rychlost), 3. místo (softkick)
Linda Šrubařová, 2. místo (technické sestavy)
David Krupa, 3. místo (softkick a kopy na rychlost)
Eliška Sýkorová, 3. místo (technické sestavy)
Klára Tomašovská, 3. místo (technické sestavy)
Anežka Zemančíková, 3. místo (technické sestavy)

Odpolední závodění patřilo starším žákům, kteří byli po celé dopoledne nervózní a zároveň natěšení na své soupeře. Naštěstí i zde se našim závodníkům dařilo a mohli tak sklidit úspěchy, a to:

Ondřej Křižánek, 1. místo (sportovní boj), 2. místo (technické sestavy)
Tobiáš Lichnovský, 1. místo (pointfighting), 3. místo (technické sestavy)
Daniel Stadtherr, 1. místo (technické sestavy), 3. místo (pointfighting)
Karolína Pappová, 1. místo (softkick)
Karla Šrubařová, 2. místo (sportovní boj a speciální techniky), 3. místo (technické sestavy)
Aneta Jelenová, 2. místo (pointfighting), 3. místo (technické sestavy)
Eliška Zemančíková, 2. místo (technické sestavy), 3. místo (pointfighting)
Barbora Staniševská, 3. místo (pointfighting)
Vanda Glembková, 3. místo (softkick)

Dle těchto výčtů je zřejmé, že podobně jako loni se našim závodníkům velice dařilo. Celkově se počet medailí vyšplhal na úctyhodných 28 kusů, z toho 8 zlatých, 7 stříbrných a 13 bronzových. Bohužel ani tento skvělý závěrečný výsledek nestačil na to, abychom celkové 3. místo obhájili. Skončili jsme i tak na krásném 5. místě.

Děkujeme všem našim skvělým závodníkům bez ohledu na to, zda získali, či nezískali medaili. Byli jste výborní a máte zcela jistě obdiv nejen vašich rodičů, ale také všech oddílových trenérů.