Ippon CUP 2017 aneb mistrovství Evropy tak trochu jinak

Škola Taekwon-do ITF Ostrava získala na Ippon Cupu 30 medailí a pohár za celkové 3. místo!

V sobotu 22. dubna 2017 se děti z ostravské školy taekwon-do ITF IL DONG Ostrava zúčastnily tradiční soutěže „mistrovství Evropy trochu jinak“ neboli Ippon Cup 2017.

Závody probíhaly v ostravské sportovní hale na Dubině, pro spoustu z nás to bylo blízko, proto naši školu přijelo zastoupit celkem 19 závodníků z řad žákovských kategorií.

Po hladké registraci a úvodním zahájení naběhli na tatami ti nejmladší z naší skupiny, žáčci do roku narození 2009, a naprosto perfektně zvládli dopolední blok, ve kterém se hodně z nich získat řadu vítězství.

Zlato vybojovali Janička Hurníková (kopy na rychlost), Radim Hložek (tki a sestavy), stříbrem se zasloužili opět Janička Hurníková (sestavy) a bronz získali Oliver Řihák (sestavy a boj s pěnovými nudlemi), Linda Šrubařová (sestavy), Radim Hložek (pointfight) a Martin Bělík (sestavy).

Po ukončení všech disciplín proběhlo vyhlášení nejúspěšnějších žáků z kategorie mini a žáčci, kde svůj první pohár získal už výše jmenovaný Radim.

Odpolední hodiny ovládli naši mladší a starší žáci, kterým se povedlo získat celkem krásných 21 medailí.

Ty nejcennější kovy si vybojovali hned v několika kategoriích Barča Staniševská (kopy na rychlost, sestavy i boj s pěnovými nudlemi), která díky těmto vítězstvím získala jednoznačně také pohár nejlepší starší žákyně, dále Kája Šrubařová (sestavy a pointfight) a Anetka Jelenová (sestavy).

Suprová druhá místa také obsadili naši hrdinové, a to Kája Šrubařová (kopy na rychlost), Lea Fehervary (sestavy a boj s pěnovými tyčkami), dále Vanda Glembková (sestavy), Anička Hurníková (boj s pěnovými tyčkami), také Lukáš Hurník (sestavy a boj s pěnovými tyčkami), Ondra Křižánek (sestavy), Lukáš Chromý (sestavy) a Tobiáš Lichnovský (boj s pěnovými tyčkami).

Pro bronzové medaile si také došli Anetka Jelenová (boj s pěnovými tyčkami), Anička Hurníková (sestavy), Karolína Pappová (boj s pěnovými tyčkami) a v neposlední řadě tyto placky vybojovali v matsogi i naše nejvyšší pásky Ondra Křižánek a Lenka Bridziková.

Díky těmto úspěchům se naše škola IL DONG Ostrava zmocnila poháru 3. nejúspěšnější školy tohoto turnaje, hned za týmem z Vratimova a Polska.

Chtěli bychom tedy poděkovat všem, kteří na těchto závodech zamakali. Pochvalu si zaslouží všichni, protože přispěli a pomohli vše dotáhnout do zdárného konce, ať už drahými kovy, nebo tím, že trošku potrápili soupeře a jejich výhru jim nedali zadarmo.

Věříme, že si i oni odnesli cenné zkušenosti. Musíme také poděkovat fandům z řad rodičů, kterých bylo letos opravdu hodně, a tento den byl určitě také náročný i pro ně.

Věříme, že tento úspěch se bude v blízké době opakovat a náš počet závodníků i získaných medailí jen poroste.