Czech Open 2020

O víkendu 29. 2. – 1. 3. 2020 se ve sportovním centru v Nymburce konal prestižní turnaj třídy A zvaný Czech Open. Této soutěže se zúčastnilo 370 závodníků z šesti zemí Evropy. Své zastoupení zde mělo Slovensko, Maďarsko, Ukrajina, Španělsko, Polsko a Česká republika, kterou reprezentovalo 27 škol Českého svazu taekwon-do ITF. Mezi nimi nemohla chybět Škola taekwon-do ITF Ostrava, i když se skromným zastoupením čtyř závodníků. Své dovednosti zde přijeli poměřit Radim Hložek, Karla Šrubařová, Ondřej Křižánek a Tereza Hanzlíková.

Páteční den patřil žákovským a seniorským věkovým kategoriím. V tento den reprezentoval naši školu pouze Radim Hložek. V technických sestavách vybojoval 3. místo, avšak jeho postup nebyl zrovna dvakrát lehký. Už ve čtvrtfinále zaváhal v sestavě Dan-gun, ovšem jeho soupeř provedl stejnou chybu, a i díky podanému protestu se zápas opakoval. Podruhé už Radim nezaváhal a postoupil do semifinále, kde už svému soupeři podlehl. Další cenný kov, tentokrát barvy stříbra, přidal ze speciálních technik.

V neděli ke svým disciplínám nastupovali naši zbylí tři juniorští závodníci. Jako první začínal v technických sestavách Ondřej Křižánek. Už od prvního zápasu bylo na Ondrovi vidět technické zlepšení a posun ve vizuálním dojmu sestavy. Ondra dokráčel až do semifinále, kde po vyrovnaném souboji nestačil na svého soupeře. Následovaly Tereza Hanzlíková a Karla Šrubařová. Obě naše závodnice jsou technicky velmi zdatné a suverénně obě postoupily do finále. Zápas o zlato byl velmi vyrovnaný a rozhodovaly maličkosti. První místo pro sebe nakonec urvala Terka a naše škola mohla slavit první zlatou medaili na turnaji. Kája poté přidala do sbírky další dvě zlaté medaile ze sportovního boje a speciálních technik. Zvláště ve sportovním boji vyškolila všechny své soupeřky a vyhrála rozdílem třídy.

Celkové skóre naší školy se tak zastavilo na 3 zlatých, 2 stříbrných a 1 bronzové medaili, za což jsme se celkově umístili na krásném 11. místě z celkového počtu 33 výprav. A to ve čtyřech lidech! Na závěr soutěžního dne byla Karla Šrubařová vyhlášena nejúspěšnější závodnicí turnaje v kategorii mladších juniorek a za svůj výkon si převzala pohár z rukou prezidenta Českého svazu taekwon-do ITF pana Ing. Marka Lazora.

Děkujeme všem našim závodníkům za předvedené výkony a příkladnou reprezentaci naší školy a doufáme, že jejich píle a odhodlání bude inspirací i ostatním žákům, kteří se postupnými krůčky dostávají na vrchol.