Czech OPEN 2015 v taekwondu ITF

Naše malá výprava dorazila do Nymburku, dějiště soutěže Czech OPEN 2015 v taekwondu ITF v pořádku. Nakonec za naší školu startoval jen Milan Fryštacký, protože další závodníky nakonec skolily zdravotní problémy. Milan se u registrace vešel do své váhové kategorie (ale jen tak jak ho bůh stvořil), pak se šlo hned na obět a poněm na zahájení, které bylo plánováno na 14. hodin. Příjemným překvapením byly zrekonstruované pokoje v budově B sportcentra, nepříjemným opět málo míst k parkování. Celkem se letošního Czech OPENu zúčastnilo 318 závodníků z 33 českých i zahraničních škol.

Odpoledne Milan, poprvé v seniorské kategorii, startoval v disciplíně technické sestavy, kde nakonec skončil mezi 17 závodníky na 5.-8. místě. Ví na čem ještě musí zapracovat, tak příště to snad bude ještě lepší.

Druhý den čekaly na Milana další 3 disciplíny. V silovém přerážení se nominoval přeražením 2 desek technikou sonkal yop taerigi, a pak úderem zlomil jednu desku ze dvou. Na medaili to sice nestačilo, ale radost byla i tak. Poslední disciplinou byl sportovní boj (matsogi), kde Milan porazil v prvním kole závodníka z Českých Budějovic, pak ale narazil na zatím zkušenějšího Tomaše Vodičku z Prahy, s nimž bohužel prohrál. I tak to ale stačilo na bronzovou medaii. Na první start v seniorské kategorii to není špatné, nabraly se nové zkušenosti, plány jsou a příště to bude ještě lepší.