2. kolo Poháru Českého svazu Taekwon-Do ITF

V sobotu 18. 6. 2016 se sešlo 133 taekwondistů ze všech koutů ČR ve sportovní hale Mařádkova v Opavě, aby předvedli své výkony a zabojovali o medaile na 2. kole Poháru Českého svazu Taekwon-Do ITF, které se po nějaké době opět vrátilo na Moravu.

Díky dobré organizaci a rychlé registraci začaly závody podle plánu, zároveň musíme pochválit systém každý s každým, který je pro závodníky velmi zajímavý, hlavně v tom, že zde mají možnost poměřit síly s více lidmi ve své kategorii a i když neuspějí v prvním zápase, stále mají možnost vyhrát.

Za naši školu IL DONG Ostrava se snažilo vybojovat medaili celkově 14 závodníků, 3 z nich se dokonce o medaili poprali i ve sportovním boji.

Závody začaly soutěží žáků a seniorů v technických sestavách, zde se nám podařilo ve dvou žákovských kategoriích obsadit 1. místo a to u žlutých pásků, kde se do prvních linií probojovali a zvítězili Daniel Stadtherr a Aneta Jelenová, která dokonce byla na svých prvních závodech.

Další úspěchy jsme zaznamenali u zelených pásků, kde se hned dvěma žákyním v jedné kategorii podařily vybojovat 2 medaile, 2. místo získala Lenka Nováková a 3. místo Kája Šrubařová. Ani junior Tomáš Deingruber se nenechal v tulech zahanbit a přinesl tak během odpoledne Ostravě 2. místo. Poslední tulařskou medaili získal seniorský závodník Michal Sedláček a to 3. místo v kategorii červených pásků.

Ze sportovního boje si medaili odnesli 2 naši závodníci a to Ondřej Deingruber, který získal 2. místo v kategorii A do 71 Kg a žák Ondřej Křižánek, který se o své 3. místo popral v kategorii do 38 Kg.

Celkem se tedy Ostravskému oddílu podařilo získat 8 medailí a obsadili jsme tak celkově krásné 5. místo, věříme, že ještě pořádně zamakáme a v budoucnu budeme stále šplhat výše a výše.

Všem našim závodníkům děkujeme za účast a medailistům gratulujeme.